Silvánus jde na čekanou

Silvánus jde na čekanou je projekt studia Upupæpop věnující se digitálnímu traperství a lesnímu voyeurismu.

Cílem projektu je nepozorovaně nahlížet do přírody a mít možnost pozorovat a zaznamenávat její obyvatele v jejich nejpřirozenějším divokém prostředí.

Ústřední postavou a průvodcem je hajný Silvánus. Ten, vyvedený v dřevěné podobě, číhá na úlovek dlouhé hodiny, dny i noci, na místech daleko od cest, hluboko v lesích a skalách.

Toulání se přírodou, stopování zvířecích stezek a vybírání ideálních míst pro líčení fotopastí je splněným klukovským snem. Stejně tak výpravy za pastí již nalíčenou, vzrušení a radost z úlovku i zklamání, je-li fotopast po vybrání prázdná.
Fotopast je digitální sledovací přístroj s možností záznamu fotografií a videa, u kterého jako spoušť slouží detektor pohybu a čidlo tepelných změn v zorném poli objektivu. Díky přisvětlení infračervenými diodami je možné pořizovat čitelné záznamy i v noci a za horších světelných podmínek.

Všechny fotografie a videa z naší fotopasti byly pořízeny ve volné přírodě a nebyly nijak digitálně upravovány. Autenticita snímků je pro nás tím pravým kouzlem. Ta, v kombinaci se štěstím a náhodou daného okamžiku sama vytváří ty nejneočekávanější a nejkrásnější kompozice i expozice.

Projekt Silvánus jde na čekanou se již dočkal několika výstav a také tištěného výstupu ve formě pohlednic.
Více o pohlednicích se dozvíte zde. K dostání jsou také v našem eshopu.