Tiskárna

Tiskárna studia Upapæpop vznikla jako nezávislý experimentální prostor pro tradiční ruční tisk a malonákladovou výrobu z papíru, látek i netradičních materiálů.

Středobodem dílny je vybavená knihtiskárna s více jak 100 kasami původních kovových i dřevěných písem pro klasickou typografickou a plakátovou sazbu. Tiskárna je vybavena malými příklopovými lisy pro drobné tisky, většími obtahovacími lisy a satinýrkami pro střední formáty grafik i velkoformátovými stroji pro náročnější realizace.

V duchu Komenského pojednání Typographeum vivum – Živá tiskárna – je náš prostor nekonzervovaným místem, kde materiál, dosahující často muzejních hodnot, plní plnohodnotně svoji původní funkci. Zároveň je však i místem studia historie oboru, metodického zkoumání klasických technologických postupů a především pak možností jejich aplikací do současného vizuálního designu.

Tiskárna i dílna v současné době slouží pro naši soukromou autorskou tvorbu a realizace zakázek našeho studia. Do budoucna plánujeme pořádat workshopy pro veřejnost a master classes v oboru analogové typografie a tradičních metod tisku z výšky.